Mūsų vilnos

Vilna - natūralus, unikalus ir senai naudojamas pluoštas. Gaminame pledus iš įvairios rūšies vilnos -  nuo grynos, iki ypatingai švelnios Merinosų avių vilnos bei spindinčios kaip šilkas Alpakų vilnos.

Grynoji vilna  - gaunama kerpant tik gyvas avis.

Ėriukų vilna - tai išskirtinai pirmo kirpimo, ypač minkšta ir švelni vilna.

Merinosų avių vilna - tai aukščiausios kokybės avių vilna su švelniais, minkštais plaukeliais ir tvirta struktūra. Ypatingoji merinosų vilna gaunama tik iš rinktinių merinosų avių veislių. Prieš du dešimtmečius jas į Europą atplukdė ispanų kolonizatoriai. Būtent tada merinosų vilna pripažinta aukščiausios kokybės ir sparčiai paplito po visą pasaulį. Merinosų vilna tokia elastinga, kad ištempus iki beveik 30% atgauna savo pradinę forma. Dėl šios savo savybės ji yra ypač ilgaamžė.

Alpakų vilna - gyvūnas panašus į lamą, tik mažesnis,  auginamas Ekvadoro, Peru, Šiaurės Bolivijos ir Šiaurės Čilės Anduose, aukščiausiuose nuo 3500 m iki 5000 m virš jūros lygio, esant ekstremalioms sąlygoms (spiginanti saulė, šaltas vėjas ir dideli temperatūros pokyčiai).

  • Ji minkšta, lengva, vienalytė ir turi šilkinį spindėsį visą devėjimosi laiką.
  • Priklausomai nuo alpakos amžiaus bei veislės, jos vilna vidutiniškai 4-6 kartus geriau išlaiko šilumą nei avies, turi puikias termoreguliacines savybes (šaltyje šilta, o esant šiltam orui nekaršta).
  • Tvirta (3 kartus tvirtesnė nei avių vilna), sunkiai veliasi ir lamdosi, atspari purvinimuisi.
  • Alpakos kailio sudėtyje nėra organinių riebalų (neužsiveis kandys ar dulkių erkutės) ir lanolino, todėl ši vilna nesukelia alerginių reakcijų.
  • Ji turi didžiausia spalvų diapazoną (22 atspalviai: nuo juodo, pilko, rudo iki balto).

Kašmyro vilna gaunama iš Kašmyro ožkų. Kašmyras labai lengvas ir šiltas. Prabangiųjų audinių žaliava - minkštas apatinis Kašmyro ožkų plaukas, kuris ne kerpamas kaip avies, bet atsargiai iššukuojamas. Išeiga labai nedidelė: iš ožio pavyksta iššukuoti 150-200 gramų tinkamos žaliavos. Kašmyro audiniai turi specifinį blizgėsį, jie labai minkšti, tačiau tokie pat patvarūs kaip ir kiti ploni audiniai.